europejska
karta
mobilności

Menu GłównePasje i talenty

Konkurs na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową

Czy ktoś wyobraża sobie święta Bożego Narodzenia bez ozdób? No właśnie. Dekorowanie domu to piękna tradycja, pozwalająca w pełni poczuć atmosferę Świąt, dlatego w szkole postanowiliśmy zorganizować konkurs na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową. Młodzież wykazała się inwencją twórczą i zaangażowaniem. Prace konkursowe - prezentowane na korytarzu szkolnym – wzbudziły zachwyt społeczności szkoły i jury. Wszyscy twórcy zostali nagrodzeni podczas szkolnych Jasełek.

Nagrody główne: I miejsce - Weronika Brzozowska z klasy IE, II miejsce - Karolina Tołczyk z klasy IIIF, III miejsce - Martyna Matyskiel z klasy IE.

Uczestnikom serdecznie dziękujemy za współtworzenie świątecznego klimatu.

Nauczyciele przedmiotów hotelarskich

Edyta Chociej - Finalistą Konkursu Artystycznego

5 grudnia 2017r. poznaliśmy wyniki Konkursu Artystycznego "Piękno niejedno ma imię" zorganizowanego przez Uniwersytet Podlaski, Książnicę Podlaską oraz Szkołę Podstawową nr 19 im. Mieszka I w Białymstoku. III edycję konkursu przeprowadzono w roku 175. rocznicy urodzin i 105. śmierci Bolesława Prusa. Uroczystość odbyła się w Centrum Naukowo-Konferencyjnym w Białymstoku. Interesujący wykład wprowadzający pozwolił uczestnikom pogłębić wiedzę na temat twórczości Bolesława Prusa oraz dowiódł aktualności poruszanej przez pisarza problematyki. Uczennica naszej szkoły Edyta Chociej zajęła 3 miejsce za prace pt: "Czterdzieści groszy". Po uroczystym wręczeniu nagród Organizatorzy zaprosili obecnych gości na poczęstunek.
Opiekun : Iwona Saniukowicz
 

XXV Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej w Suwałkach

 

10 listopada odbył się XXV Wojewódzki Konkurs Piosenki Patriotycznej w Suwałkach. Wydarzenie od lat przyciąga dziesiątki młodych ludzi z całego województwa podlaskiego.
W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 100 wykonawców. Reprezentanci naszej szkoły: Agnieszka Falkowska, Kamila Baranowska, Łukasz Kamiński – zostali laureatami konkursu zajmując 6 i 7 miejsce! Opiekun: Pani Iwona Saniukowicz

My z Podlasia


Dnia 23 marca 2017 roku w Zespole Szkół Gastronomicznych w Białymstoku odbyła się VIII edycja konkursu "My z Podlasia". Naszą szkołę godnie reprezentowała Aneta Mężyńska - uczennica klasy 2e. Aneta zaśpiewała piosenkę Kayah "Prawy do lewego" (kategoria: piosenka własna lub autorów wywodzących się z Podlasia).

Uczestniczyliśmy w tym konkursie już drugi rok z rzędu - może wpiszemy to wydarzenie w naszą szkolną tradycję.

Gdzie chrzest, tam nadzieja

22 listopada 2016 roku (wtorek) o godz. 10.00 w  Młodzieżowym  Domu Kultury w Białymstoku  odbyło się  uroczyste podsumowanie konkursu:

 I miejsce  Moniki Miastkowskiej oraz wyróżnienie  Sebastiana Ryszkiela   w konkursie  plastycznym  pn. "Gdzie chrzest, tam nadzieja". 

Prace powstały pod kierunkiem artystycznym   Agnieszki  Bachurek – Zalewskej i  Iwony Saniukowicz.

Konkurs zorganizowano  w 1050 rocznicę Chrztu Polski pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. 

GRATULUJEMY!!!

"Życie z FAS - Dziękuję nie piję" - laureaci z ZSHE

25 października br. został rozstrzygnięty konkurs literacko - fotograficzny pt: "Świat widziany oczami dziecka z FAS”. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali:

Krystian Kosakowski - II miejsce w konkursie literackim
Adam Krasowski - II miejsce w konkursie fotograficznym
Urszula Skorulska - III miejsce w konkursie fotograficznym

Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz wielkie uznanie za bardzo dobrą technikę pracy z obiektywem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekunowie merytoryczni: Pani Agata Ciborowska i Pani Iwona Saniukowicz.

Ekonomik na wakacjach

Zapraszamy do udziału w konkursie "EKONOMIK NA WAKACJACH". Do 31 sierpnia prosimy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jedno zdjęcie na temat "EKONOMIK NA WAKACJACH". Od 1 września od 00.00 do 7 września do godziny 24.00 internauci głosować będą na zdjęcia opublikowane na naszym fanpage'u https://www.facebook.com/ekonomik.bialystok . O miejscu decydować będzie ilość polubień. W konkursie mogą brać udział wszyscy sympatycy ekonomika: uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci, gimnazjaliści... Dla zwycięzców przewidujemy atrakcyjne nagrody!"

Konkurs filmowy na najlepszy spot reklamowy „Produkt z mojej okolicy”

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie filmowym na najlepszy spot reklamowy „Produkt z mojej okolicy” organizowany w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej „Postawmy na Młodych”.

Zdjęcia i filmiki teraz robi każdy, a w szkole nie brakuje zdolnej młodzieży. Sama szkoła osiąga wiele sukcesów i nadaje się na temat filmu.

Do wygrania są atrakcyjne nagrody: Kamera sportowa GOPRO Hero 4 oraz 3 x Smartwatch Samsung Gear 2 Neo.

Konkurs trwa do 16.09.2016r., czyli jeszcze chwilę po wakacjach
http://postawmynamlodych.pl/konkurs-na-najlepszy-spot-rekl…/

Kampania realizowana jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Podlaskiego, Wojewody Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku, NSZZ Solidarność, Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku, Fundacji Gospodarczej w Gdyni oraz OPZZ Województwa Podlaskiego.

 

WYRÓŻNIENIA 10 uczniów i uczennic ZSHE

„Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza” – to konkurs na pracę grupową lub indywidualną, pokazującą współistnienie w naszym regionie ludzi różnych kultur, religii i narodowości w nawiązaniu do historii lub w kontekście teraźniejszym.

Wystawione przez uczniów naszej szkoły prace miały formę prezentacji multimedialnych pokazujących piękno i różnorodność Podlasia za pomocą fotografii i opisów.

Kreatywność i talent młodzieży doceniono - prace zostały wyróżnione. Gratulujemy!

Opiekun młodzieży: Pani Iwona Saniukowicz

Organizatorzy: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Tyszkiewicz

 

Gala finałowa projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

2 i 3 czerwca 2016 r. grupa uczniów ZSHE uczestniczyła w krakowskiej gali finałowej projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.
Młodzież zaprezentowała sylwetkę naszego lokalnego patrioty Pana Adama Byglewskiego, przedstawiła swój projekt społeczny i film o Białymstoku.
Starania młodych finalistów zostały docenione –ich obywatelski projekt uznano za niezwykle wartościowy i dojrzały. Gratulujemy!
Opiekunem młodzieży była Pani Iwona Saniukowicz.
P.S. Kraków – wciąż zachwyca!