europejska
karta
mobilności

Menu GłówneAkademia Nowoczesnego Patriotyzmu

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu to ogólnopolski projekt edukacyjny realizowany w naszej szkole przez stowarzyszenie Klub Jagielloński. Pierwsze trzydniowe marcowe szkolenie już za nami. Miało ono formę innowacyjnych symulacji oraz zajęć typu case study poświęconych polskiemu systemowi parlamentarnemu (gra parlamentarna wzorowana na nowoczesnych symulacjach RPG), systemowi samorządowemu (symulacje pracy gminy w oparciu o realny budżet Białegostoku) i zaangażowaniu obywatelskiemu.

Zajęcia prowadzili Krzysztof Bergiel i Paweł Skutnik (absolwenci naszej szkoły:). „Z radością uczestniczyłam w takich ciekawych warsztatach, będą moją inspiracją w późniejszych działaniach.” - Hanna Czepiel z klasy Ib.

Przed nami zadanie: nakręcenie 150 sekundowego filmu o zrealizowanym przedsięwzięciu i lokalnym patriocie.