REKRUTACJA
          2017/2018 
         DOŁĄCZ DO
        NAJLEPSZYCH!

europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Sport

Dzień Sportu Szkolnego

   Tegoroczny Dzień Sportu Szkolnego w ZSHE, który odbył się 21 kwietnia, przebiegał pod hasłem "Smacznie Zdrowo i Sportowo".

   Młodzież naszej szkoły spotkała się z reprezentantką Polski w rzucie oszczepem Marią Magdaleną Andrejczyk, która ciekawie opowiedziała o swojej karierze sportowej, blaskach i cieniach uprawiania profesjonalnego sportu.

Zawodniczka Hańczy Suwałki w 2016 roku niespodziewanie weszła w skład kadry  narodowej, zostając " Odkryciem Roku" w plebiscycie Przeglądu Sportowego.

Uzyskała również IV wynik Igrzysk Olimpijskich w Rio, przegrywając o 2 cm brązowy medal.

     Rozegrane zostały finały rozgrywek szkolnych w siatkówce i w futsalu.

Piłka siatkowa dziewcząt:

- I miejsce kl. III E

Piłka siatkowa chłopców:

- I miejsce kl. III C
- II miejsce kl. IV A

Futsal chłopców:

- I miejsce kl. IV A
- II miejsce kl. II D
- III miejsce kl. III A
- IV miejsce kl. II B

     Gwoździem imprezy był mecz siatkówki między drużyną nauczycieli, oraz drużyną uczniów złożoną z najlepszych siatkarek i siatkarzy ekonomika. Stawką meczu były dwie skrzynki owoców. Nie zawiodła jak zwykle drużyna nauczycieli, tradycyjnie wygrywając mecz z uczniamiJ Dzień Sportu Szkolnego zakończył się wspólną konsumpcją zdrowych polskich jabłek i gruszek.

Licealiada Województwa Podlaskiego w Łyżwiarstwie Szybkim

23 marca 2017r. odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w Łyżwiarstwie Szybkim. Reprezentacja dziewcząt zajęła w biegu na 500 metrów VII miejsce i na 1000 metrów VII miejsce. Chłopcy - odpowiednio - IV miejsce i VI miejsce. W biegach indywidualnych uczeń klasy IVC zdobył dwa brązowe medale - na dystansie 500 i 1000 metrów.
 
Dziewczęta:
1. Klaudia Zalewska IB
2. Anna Zbierajewska IID
3. Katarzyna Dziekońska IF
 
Chłocy:
1. Przemysław Baj IVC
2. Adrian Kryński IIIC
3. Jakub Nawrocki IIIC
4. Krystian Niemyjski IIIE

Sportowe pozdrowienia

NOWY PROGRAM „SZKOLNY KLUB SPORTOWY” - ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ

Program „Szkolny Klub Sportowy” (SKS) skierowany jest do uczniów naszej szkoły (z wyjątkiem uczniów objętych już regularnymi formami aktywności – np. treningami w klubie sportowym). Program zapewnia uczestnikom bezpłatny udział w zajęciach fizycznych ogólnorozwojowych, grach zespołowych, siłowych czy tanecznych w oparciu o bazę sportową ZSH-E (sala gimnastyczna, siłownia szkolna, boisko ORLIK).

Wymiar zajęć - 2 razy w tygodniu po 60 min.

Ilość miejsc - ograniczona.

Czas realizacji programu „SKS” - do 31 grudnia 2017 r.

Zapisy prowadzą: Pani Krystyna Danilczyk-Zabawska i Pani Marta Dziedziul.

Serdecznie zapraszamy.

Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych – gospodarzem turnieju ligowego siatkówki dziewcząt

W dn. 11 stycznia 2017 w sali gimnastycznej ZSH-E odbyły się zawody ligowe w siatkówce dziewcząt, w których uczestniczyły dwa zespoły z Zambrowa ( I LO Zambrów i ZS 1 Zambrów), ZSM Łapy oraz ZSH-E Białystok.

W pierwszym meczu turnieju gospodynie pokonały ZS 1 Zambrów 2:0 zdobywając 3 punkty, w czwartym zaś odniosły zwycięstwo w pojedynku z I LO Zambrów, w tym samym stosunku setów, tj. 2:0.

Podsumowując rywalizację siatkarki ZSH-E zgarnęły całą pulę puntków. Gratulujemy!

Czytaj więcej: Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych – gospodarzem turnieju ligowego siatkówki dziewcząt

III liga siatkówki dziewcząt - zawody w Łapach

15 grudnia 2016 r. w ramach kolejnej rundy rozgrywek w III lidze siatkówki dziewcząt przyszło nam się zmierzyć ZSOiP Wysokie Mazowieckie oraz ZSOiZ Czyżew w Łapach.

W pierwszym meczu dosyć gładko reprezentacja szkoły zwyciężyła dziewczęta z Czyżewa (25:3; 25:11) zdobywając 3 punkty, natomiast w drugim meczu nasze siatkarki musiały uznać wyższość reprezentantek z Wysokiego Mazowieckiego (13:25; 14:25). Zwycięstwo nad nami jedynie potwierdziło ich silną pozycję wicelidera III ligi.

Nie bez znaczenia był fakt, iż podczas rozgrzewki z Wysokim Mazowieckim kapitan naszego zespołu Katarzyna Dąbrowska uległa kontuzji (skręcenie stawu skokowego lewej nogi). To zdarzenie już przed meczem osłabiło nas fizycznie i mentalnie.

Pozostaje wierzyć, że następne zawody okażą się szczęśliwe dla nas, zarówno pod względem sportowym jak i zdrowotnym.

Czytaj więcej:  III liga siatkówki dziewcząt - zawody w Łapach

Turniej ligowy w Rudce

W dniu 17 listopada br. reprezentacja naszej szkoły w siatkówce dziewcząt rozegrała drugi turniej w ramach III ligi szkół ponadgimnazjalnych woj. podlaskiego w Rudce.

Tym razem dziewczęta wywiozły 3 puknty, przegrywając z ZS Siemiatycze 0:2 (13:25;13:25), w drugim meczu zwyciężając gospodarza ZS CKR 2:0 (25:13; 25:10).

Aktualnie mamy 6 punktów, co klasyfikuje nas na drugim miejscu ex aequoz I LO Zambrów.

Czytaj więcej: Turniej ligowy w Rudce

Sukces naszych tenisistek

W październiku 2016 odbyła się Licealiada Miasta Białegostoku w Tenisie Stołowym. Dziewczęta naszej szkoły, w składzie: Agelika Ciżewska IVA, Urszula Gaińska IIIE, Aleksandra Dojnia IF, Aleksandra Redosz IC, zajęły wysokie IV miejsce i wróciły z pucharem.

Chłopcy w składzie: Jakub Ostaszewski IIIA, Szymon Radziszewski IIA, Mateusz Godlewski IIC, Dawid Szczęsnowicz IIIC zajęli IX miejsce.

Mamy puchar!

W dniu 8 listopada br zespół siatkarek ZSHE wyjechał na I Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Starosty Białostockiego kat. dziewcząt do Łap.

W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mechanicznych stanęły do rywalizacji 4 zespoły: Zespół Szkół Mechanicznych w Łapach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Czyżewie, Zespół Szkół Nr 1 w Zambrowie oraz Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku.

Nasz dziewczęta nie miały sobie równych, każdy mecz wygrały 2:0. Z radością i satysfakcją odebrały puchar i zasłużone medale. Wyróżnienie indywidualne otrzymała Katarzyna Dąbrowska (kapitan zespołu).

Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę. Gratulujemy!

Doświadczenie zdobyte na parkiecie pozwala rokować dobrze w perspektywie dalszych rozgrywek ligowych.

Czytaj więcej: Mamy puchar!

Sekcje sportowe

Lekkoatletyka:
poniedziałek
15.30-17.00
Trener:
Krystyna
Danilczyk-Zabawska

 

Siłownia:
czwartek
15.30-17.00
Trener:
Marcin Gogol

 

Siatkówka dziewcząt:
środa
15.30-17.00
Trener:
Marta Dziedziul

 

Siatkówka chłopców:
wtorek
16.20-17.50
Trener:
Dariusz Zienkiewicz

 

Piłka nożna:
czwartek:
15.30-17.00
Trener:
Wojciech Sokół

 

Aerobik sportowy:
wtorek:
16.20-17.50
Trener:
Piotr Sajda