EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Kiedy przyszło pierwszych 200 listów

  „Kiedy przyszło pierwszych 200 listów, strażnicy zwrócili mi ubranie. Gdy nadeszło 200 następnych, dyrektor wiezienia przyszedł, aby mnie zobaczyć. Listy wciąż napływały: 3000. Poinformowano prezydenta. Strumień listów nie ustawał. Prezydent zadzwonił do więzienia i kazał mnie uwolnić.”
Julio de Pena Valdez, związkowiec z Dominikany

"... Wasze słowa i akcje są mocniejsze niż pieniądze i broń tego świata.   
Emin Abdullayev  -uwolniony bloger z Azerbejdżanu

Od 1961 roku, gdy powstało Amnesty International, listy są jej najważniejszym orężem w walce o prawa człowieka. Po tygodniu ogromnej mobilizacji z ZSHE posłaliśmy 14 001 głosów sprzeciwu i 50 kartek wsparcia (www.amnesty.org.pl/licznik). Z Unii Szkół 18 300 petycji /ZSOMS- 3842, I LO- 477/. Polska 214 472, świat 1 276 198 listów.

Pragniemy serdecznie podziękować Panu Pawłowi Dargiewiczowi z firmy CB- CENTRUM /pokrycie kosztów wysyłki listów do ambasady w Berlinie/, Urzędowi Marszałkowskiemu /gadżety/, radiu AKADERA /audycja 12.12.2013 r., wywiad 13.12.2013 r./, Państwu U. i S. Woronowicz /ksero materiałów/, Szkolnej Grupie Ratunkowej, nauczycielom i pracownikom szkoły za życzliwe wsparcie. Dyrekcji Szkoły, Radzie Rodziców za zaufanie i ciężar finansowania wydarzenia.

Ogromne zaangażowanie i wiara, że nasze listy mogą zmienić świat ujawniły dziesiątki wolontariuszy... Klaudia Szerszeń /ponad 200 listów/, Adrian Kudzin /ponad 200/, Joanna Drągowska, Karolina Dąbrowska, Martyna Drobnikowska, ..., klasy IE, IID, IIIB, ...

Gratulujemy wytrwałości i dziękujemy każdemu za list nadziei.

ZSHE pierwszą szkołą w kraju!!! Wzruszenie, radość, ... zrobiliśmy coś ważnego i wartościowego. Teraz czekamy na dobre wiadomości!!! Pamiętajcie, że razem mamy siłę!

133 SG AI z opiekunem

Ps. Do członków 133 SG AI. Podjęliście się zadania z wielką odpowiedzialnością i szczerością. Poświęciliście mnóstwo czasu i całym sercem zatroszczyliście się o jakość przedsięwzięcia. Erneście Węcławski, koordynatorze Grupy na Twoje ręce kieruję słowa uznania i wdzięczności. Jesteście fantastyczni, praca z Wami jest wyróżnieniem.

Dziękuję. L.Rojecka

media o nas

ośrodek karierykoło hotelarsko-turystyczne133 Szkolna Grupa Amnesty Internationalkumunoque