EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Monaco i Monte Carlo gościły naszych uczniów

Po kolejnym tygodniu pełnym nowych doświadczeń zawodowych wybraliśmy się na podbój Monaco, najmniejszego państwa świata, słynącego z hazardu i rajdów samochodowych. Już na początku naszej wycieczki powitały nas trybuny oraz garaże przygotowywane na jedną z największych motoryzacyjnych imprez jaką jest Grand Prix Monaco Formuły 1. Pierwszym i obowiązkowym punktem zwiedzania był secesyjny budynek Cassino Monte Carlo. Wszechotaczające bogactwo i blichtr drogich samochodów sprawiły, że każdy z nas poczuł tę magiczną atmosferę panującą wokół. Korzystając ze wspaniałej pogody udaliśmy się na spacer wzdłuż plaży Promenadą Mistrzów.

Z uwagi na to, że Monaco jest księstwem, Pałac Książęcy był kolejnym punktem naszej podróży. Słuchając opowieści polskiego audioprzewodnika poznaliśmy historię rodu władców Monaco. Przepych panujący we wnętrzach zaparł nam dech w piersiach. Byliśmy również świadkami zmiany warty gwardii książęcej przed pałacem Grimaldich. Przepiękna budowla jest otoczona bujną śródziemnomorską roślinnością. Wspaniały widok na port w Monte Carlo, pełny przepięknych i luksusowych jachtów na długo zostanie w naszej pamięci.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Oceanograficznego założonego przez księcia Monako Alberta I. Oceanarium w Monako to nie tylko duże akwaria z pięknymi rybami. Tu możesz wejść do repliki batyskafu i zobaczyć fantastyczną panoramę Monako i Monte Carlo z dachu budynku.
Wyjazd ten podsumował półmetek naszych praktyk marzeń. A co nas czeka dalej?