EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Maraton

11 grudnia 2009 roku. był niezwykłym dniem. To wtedy nasza Szkolna Grupa Amnesty International zorganizowała pierwszy w naszej szkole Maraton Pisania Listów w obronie więźniów sumienia.Na początku była nas garstka, pojawił się strach, że nic  z tego nie wyjdzie. Lecz  nasza dyrekcja, nasi nauczyciele oraz koleżanki i koledzy nie zawiedli nas. Zanim ktokolwiek zorientował się co jest grane już pisaliśmy nie tylko w Auli  lecz w tak wielu salach że trudno było nadążyć z roznoszeniem  papieru na listy.
A ten zapełniał się w zastraszającym tempie!

Zanim przyszedł czas na pierwsze spostrzeżenia czy akcja nam „wypaliła” poraziła nas informacja, że mamy już prawie  1000 listów. Reakcje młodzieży były bardzo różne. Po chwili rozchodzi się fama że jest z nami radio. Dwie nasze najodważniejsze i najważniejsze osoby poszły udzielić wywiadu. Po południu gdy już większość ludzi odpoczywała w domu, nasza garstka zapaleńców troszkę większa niż na początku została do późnej nocy lecz nawet tuż przed północą wszyscy stali na pozycjach w obronie wolności.

Po Maratonie nastąpiło podliczanie
Okazało się że napisaliśmy:
5321 petycji
Z tego do poszczególnych krajów:
Nepal 629
Tereny Palestyńskie 626
Azerbejdżan 595
Wietnam 578
Chiny 479
Egipt 430
Grecja 429
Białoruś 404
Gwinea Równikowa 401
Etiopia 385
Rosja 365

Co stanowi około 5% listów w naszym kraju!

Szczególne podziękowania kierujemy do naszej Dyrekcji i Nauczycieli za umożliwienie i pomoc w zorganizowaniu  akcji oraz wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę poświęcając swój czas i wysiłek na pisanie listów.

media o nas

ośrodek karierykoło hotelarsko-turystyczne133 Szkolna Grupa Amnesty Internationalkumunoque