EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Pozdrowienia z Nicei – Gabriela Kadziewicz odbywająca praktykę zawodową w ramach programu Erasmus +

W Nicei jestem po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni. To piękne, turystyczne miasto. Staż odbywam w trzygwiazdkowym hotelu IBIS Centre. Moje stanowiska praktyki: asystent recepcji, obsługa baru i serwis sprzątający.

Pierwszy tydzień upłynął mi właśnie na recepcji. „Recepcja jest sercem każdego hotelu. To tutaj goście trafiają w pierwszej kolejności i tutaj odnoszą pierwsze wrażenia. Tak jak sympatyczny recepcjonista może poprawić humor zmęczonemu dniem gościowi, tak zapewne niemiły, nadąsany może go błyskawicznie popsuć. Jako hotelarze ponosimy wielką odpowiedzialność za dobre wspomnienia naszych gości.”

To pierwsze słowa jakie usłyszałam od swojej opiekunki rozpoczynając praktykę. Uczę się podstawowych zasad działania recepcji. Obsługuję gości z całego świata. Poznałam działanie hotelarskiego programu komputerowego. Przyjęłam już swoich pierwszych gości z Polski.:)

Pracuję także na bufecie śniadaniowym. Dbam, aby gościom hotelowym niczego nie zabrakło. Pomagałam też już w pracy na kuchni przygotowując śniadania.

Gorąco polecam wszystkim takie wyjazdy.