europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

4 5 11 16 21

Znajdź artykuł

Kto jest online

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

ZSHE na konferencji regionalnej programu ERASMUS+

8 listopada 2018 r. odbyła się konferencja programu Erasmus+ „Mobilność, partnerstwo i innowacje warunkiem rozwoju kompetencji w nowoczesnym kształceniu zawodowym”.

Uczestnicy konferencji – dyrektorzy i nauczyciele szkolnictwa zawodowego – omawiali  problematykę kształcenia zawodowego w województwie podlaskim w kontekście udziału w programie Erasmus+.

- Chcemy pokazać, że udział w tym programie to wiele korzyści - zaznaczyła Katarzyna Tulkis-Błasnowska z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie.

Przykładem szkoły, która od lat z powodzeniem realizuje projekty mobilnościowe i partnerskie był nasz Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. M. Kopernika w Białymstoku.

- Szkoła, jako jedyna na Podlasiu, jedna z dziewięciu w Polsce może poszczycić się Kartą jakości mobilności - podkreślił w swoim wystąpieniu dyrektor Wojciech Janowicz. Panie Renata Lubas i Jolanta Mieleszko w oparciu o prezentację „Szkoła z Kartą jakości mobilności - jak zbudować program stażu wysokiej jakości?” omówiły etapy budowania staży na najwyższym poziomie.

- Bardzo duża korzyść zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli, którzy też podnoszą swoje kwalifikacje, poznają systemy szkolnictwa w krajach Unii Europejskiej. Także nawiązywane są kontakty, które szkoły potem utrzymują - powiedziała Pani Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty.

Konferencji towarzyszyły działania promocyjno-wystawiennicze szkół i instytucji związanych z kształceniem zawodowym. Stoisko naszej szkoły, przygotowane przez Panią Iwonę Saniukowicz, zostało ocenione bardzo wysoko i cieszyło się dużą popularnością.

Organizatorzy konferencji: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie

TVP 3 Białystok - OBIEKTYW: https://bialystok.tvp.pl/39862677/warto-wyjezdzac

Facebook