europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

4 5 11 16 21

Znajdź artykuł

Kto jest online

Odwiedza nas 27 gości oraz 1 użytkownik.

Logowanie

XV Międzyszkolne Ekumeniczne Spotkanie Młodych

Rozpoczęliśmy od pieśni Duchu Święty przyjdź - niech wiara zagości w nas. Następnie wysłuchaliśmy głosu ks. Tomasza Wigłasza z Kościoła Ewangelicko–Augsburskiego, ks. Krzysztofa Rutkowskiego z Kościoła Katolickiego i ks. Andrzeja Misiejuka z Kościoła Prawosławnego. Artystycznym dopełnieniem wysłuchanych wypowiedzi był spektakl Św. Józef - mąż sprawiedliwy. Pozwolił on nam lepiej poznać tego męża Bożego, ufającego Bogu do końca. 

         W II części spotkania (warsztatowej) dyskutowaliśmy o sprawiedliwości oraz doświadczaniu wiary w życiu. Przygotowaliśmy krótkie prezentacje nt. Dąż do sprawiedliwości, gołąbki z orgiami - symbole naszego pragnienia, by żyć sprawiedliwie, zgodnie z wolą Bożą. Podsumowaniem naszych refleksji był śpiew pastora Ireneusza Dawidowicza z Kościoła Chrześcijan Baptystów, w którym ujęte zostało przesłanie: ze sprawiedliwości rodzi się w nas nadzieja.

Całość uroczystości przebiegła w bardzo serdecznej atmosferze. Przyrzekliśmy sobie, że spotkamy się za rok, by dalej uczyć się siebie, szanować i poszukiwać dróg, które łączą ludzi w budowaniu wspólnego domu.

Proboszczowi Parafii NMP Matki Kościoła w Białymstoku ks. Leonowi Gregorczykowi i Cukierni PSS Społem Białystok dziękujemy za ufundowanie pysznych pączków,:)

Agnieszka Bachurek - Zalewska

Facebook