„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Atrakcje w Walencji

Pobyt w Walencji to nie tylko praktyka zawodowa, ale także poznawanie atrakcji turystycznych, kultury i zwyczajów mieszkańców tego pięknego miejsca.  

Mieliśmy okazję zobaczyć występ flamenco w Cafe del Duende. Flamenco to  muzyka, śpiew, taniec, strój i zachowania artystów.  Ruch ciała i gesty wyrażają stany emocjonalne tancerzy oraz podkreślają znaczenie słów i melodii.

9 października uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Wspólnoty Walenckiej. Jest to święto upamiętniające wyzwolenie Walencji przez króla Jakuba I, spod panowania arabskiego. Podziwialiśmy tradycyjną mascaletę, czyli pirotechniczne wydarzenie na placu przed ratuszem. Program zawierał oszałamiające efekty dźwiękowe i wizualne, jesteśmy pod wrażeniem wspaniałych fajerwerków w kolorach tęczy. Następnie obserwowaliśmy barwną paradę miejscowej ludności w strojach Maurów i chrześcijan, która przechodziła ulicami miasta. Dzień 9 października to także dzień świętego Dionizego, patrona zakochanych. Tutejszym zwyczajem jest wręczanie osobom bliskim marcepanowych figurek.

W ostatnią niedzielę korzystając z ciągle pięknej pomimo jesieni pogody, wybraliśmy się na długi spacer plażą do malowniczego portu Saplaya, zwanego małą Wenecją. Sieć kanałów, ciepłe pastelowe fasady budynków oraz liczne restauracje zachwycają odwiedzających to miejsce.

Koniec naszej wyprawy  to dłuższa wizyta w kawiarni, gdzie rozkoszowaliśmy się pysznymi hiszpańskimi lodami i chłonęliśmy lokalną atmosferę.