„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

OSTATNIE DNI W WALENCJI

Zaangażowani, chętni do pracy, komunikatywni… - te słowa najczęściej słyszały monitorujące praktyki hotelarzy i handlowców nauczycielki: pani Aneta Kucharczyk i pani Marta Wolniakowska.

W ostatnim tygodniu uczniowie wzięli udział w spotkaniu ewaluacyjnym. Był to czas podsumowań i wypełniania dokumentacji w języku angielskim. Czas uwieńczony certyfikatem uczestnictwa w programie Erasmus +.

W ramach podróży kulinarnych uczniowie wraz z opiekunkami udali się do „Horchaterii Daniel”, gdzie mieli okazję posmakować bardzo popularnej we wschodniej Hiszpanii horchaty. Napój ten wytwarza się ze słodkich bulw cibory jadalnej, wody i cukru. W celu przełamania smaku często podawany jest z lodami i bułeczkami fartons.

Cztery tygodnie praktyk zawodowych w ramach projektu "Nauczycielem wszystkiego jest praktyk - staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli" minęły niezwykle szybko. Młodzież zdobyła nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe, podniosła swoje kompetencje językowe, poszerzyła horyzonty kulturowe.

Jeszcze tylko wizyta w Muzeum Sztuk Pięknych, street art w czasie wolnym spacerując po Walencji i… wracamy do szkoły!