EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Job shadowing nauczycieli ZSHE w Grecji

W dniach 03.06. – 07.06. 2019. grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych wzięła udział w job shadowing w Grecji. Wyjazd ten to trzecia mobilność w realizacji projektu "Nauczyielem wszystkiego jest praktyk - staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli" w Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

Job shadowing to udział  nauczyciela w lekcji, zgodnie z nauczaną branżą  u wyznaczonego nauczyciela przedmiotów zawodowych .

  Dzięki współpracy z grecką organizacją partnerską IDEC Training Centre z siedzibą w Pireusie,                uczestniczyliśmy w wykładach na temat szkolnictwa w Grecji oraz obserwowaliśmy realia pracy nauczycieli w szkole IEK Delta w AtenachZ zaciekawieniem przyglądaliśmy się specyfice pracy z młodzieżą . Poznaliśmy  przykłady dobrych praktyk. Uczestnicy wyjazdu obserwowali lekcje, zajęcia praktyczne, wizytowali miejsca praktyk zawodowych.

 Jesteśmy pod wrażeniem tej szkoły i firm, w których ich młodzież odbywa praktyki.

 Uczestnicy wyjazdu  otrzymali certyfikat udziału w Job shadowing.

Pomimo napiętego programu job shadowing,  udało się też przeznaczyć trochę czasu na tak zwany „akcent kulturalno-poznawczy”. Zarówno Ateny jak i urokliwy Pireus pozostaną na długo w naszej pamięci.  Grecy to naród bardzo gościnny, wesoły, z dużą energią do życia, co ogromnie ułatwiło nam wiele relacji.

A oto i fotorelacje z:

  • IDEC Training Centre

  • IEK Delta

  • Akcent kulturalno - poznawczy