„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

-  -  -  -  -

Znajdź artykuł

Kto jest online

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Wstańcie, chodźmy!

10 października obchodziliśmy w naszej szkole XIX Dzień Papieski. Tematem tegorocznego spotkania były słowa Św. Jana Pawła II: „Wstańcie, chodźmy!”. To właśnie nad dziedzictwem Wielkiego Polaka pochyliliśmy się wraz ze stypendystami Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. Młodzi opowiedzieli nam w jaki sposób słowa i nauka Papieża oraz Fundacja pomagają im wkraczać w dorosłe życie. Ukazali też historię wspólnoty stypendialnej oraz relacje z ostatnich obozów.

Nie zabrakło też wspomnień z dalekich edukacyjnych podróży. Chiny odwiedził -absolwent naszej szkoły - Maciej Odachowski. Maciek, przybliżył wszystkim kulturę tego regionu, podkreślając, iż „gdyby nie Fundacja nie byłby tu, gdzie teraz jest, nie znałby ludzi, których teraz zna i nie osiągnąłby tylu niezwykłych rzeczy w życiu”. Z wielką życzliwością i rozrzewnieniem mówił też o naszej szkole, która ukształtowała w nim fundamenty jego osobowości. To bardzo miłe…

Spotkania podsumowaliśmy wspólnym śpiewem Barki - ukochanej pieśni św. Jana Pawła II.

 

 

Facebook