EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA   SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY   ZAWÓD                                        


Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

Znajdź artykuł

Kto jest online

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

XVI Międzyszkolne Ekumeniczne Spotkanie Młodych w ZSHE

13 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się XVI Międzyszkolne Ekumeniczne Spotkanie Młodych. Katolicy, prawosławni i protestanci – razem, poszukiwaliśmy znaczenia życzliwości w życiu społecznym i osobistym.

Pierwszym prelegentem był ks. Tomasz Wigłasz z Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego, który swą prezentacją skłaniał do przemyśleń o Bogu litującym się nad człowiekiem. Z kolei ks. Jerzy Sęczek z Kościoła Katolickiego ukazał nam na nowo przypowieść o miłosiernym Samarytaninie, przedstawił dzieła Caritas Archidiecezji Białostockiej odkrywając różne formy życzliwości osób i instytucji współpracujących. Pracę Diecezjalnego Prawosławnego Ośrodka Miłosierdzia "Eleos" przybliżył pan Marek Masalski.

O wielkim dziele miłosierdzia wobec potrzebujących opowiedziała także pani Elżbieta Powichrowska ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie DROGA oraz pastor Ireneusz Dawidowicz z Kościoła Chrześcijan Baptystów wraz z podopiecznym Stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei.

Artystycznym i niezwykle wzruszającym punktem spotkania był spektakl Teatru Czrevo Fundacji Oikonomos „Nikt nie może być numerem” przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Troc.

Głos zabrali też uczniowie naszej szkoły i internatu, którzy od lat włączają się w różnego rodzaju działalność wolontariacką. Zaś o swoim doświadczeniu życzliwości podczas Ekumenicznego Spotkania Młodych Taize' Wrocław 2019/20, opowiedziała nam uczestniczka tego spotkania Urszula Skorulska z klasy IV c.

Podczas ESM każdy z nas mógł wyrazić swoje refleksje o życzliwości w krótkich sms-ach, które zostały zaprezentowane na zakończenie spotkania.

Puentą uroczystości była wspólna modlitwa – wspólny śpiew pieśni „Zjednoczeni w Duchu”. 

Fragmenty XVI Ekumenicznego Spotkania Młodych 2020 znajdziemy w materiałach TVP Białystok: Obiektyw z dnia 13.02 br. g.18.30 oraz prawosławnym programie: U źródeł wiary z dnia 16.02 g. 19.00.

Zapraszamy do obejrzenia.

- Agnieszka Bachurek- Zalewska

 

Facebook