EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY ZAWÓD                Technik ekonomista              Technik handlowiec             Technik hotelarstwa

Linia ZHSE

Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

Logowanie

Rekrutacja 2021 - najczęściej zadawane pytania

6. Czy szkoła współpracuje z przedsiębiorcami – przyszłymi pracodawcami?

Oczywiście, już od wielu lat nasi uczniowie odbywają praktyki w regionie i w kraju (m.in. ADAMPOL SA, DAZE, Urząd Miejski w Białymstoku, Izba Administracji Skarbowej, Kancelaria Buchalter, Sklepy Leroy Merlin, Hipermarket B1, Selgross, Kaja Sport, Hotele: Cristal, Royal, Ibis, Gołębiewski, Branicki, Esperanto, Aristo, Podlasie, Lipowy Most, Trio, Santana, Silver, Titanic, Villa Tradycja, Willa Pastel, Gościnna Kamienica, Leśny).

W ramach programu Erasmus+ praktyki odbywają się także za granicą (Hiszpania, Włochy, Portugalia). Projekt „ZSHE swoim uczniom na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki” umożliwia uczniom odbycie dodatkowych płatnych staży w regionie.

Od 31 grudnia 2020 r. rozpoczynamy realizację kolejnego międzynarodowego projektu „Praktyki nauczycielem życia – staże zagraniczne uczniów i Job shadowing kadry ZSHE” w ramach Programu Erasmus+ . Uczniowie wyjadą na praktyki do Hiszpanii (Teneryfa) i Portugalii.

7. Co to znaczy, że szkoła posiada Europejską Kartę Jakości Mobilności?

Karta Jakości Mobilności przyznawana jest w programie Erasmus+ i podkreśla wysoką jakość kształcenia i zarządzania projektami unijnymi. Dzięki tej karcie otrzymujemy zaproszenia do współpracy od firm i instytucji z całej Europy. Młodzież odbywa praktyki w najlepszych firmach m.in. Hiszpanii, Portugalii, Francji czy Grecji.

8. Jak wygląda szkoła na tle innych techników województwa podlaskiego oraz Polski?

Z radością i dumą informujemy,  że nasza szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie najlepszych techników w Polsce w słynnym już rankingu miesięcznika edukacyjnego „Perspektywy”, i uzyskała tytuł ZŁOTEJ SZKOŁY 2021. Technika w całym kraju, były ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego. Osiągnięte wyniki plasują naszą szkołę na 2. miejscu w województwie podlaskim.

9. Czy warto iść do waszego technikum do klasy technik hotelarstwa?

Kto jest zainteresowany funkcjonowaniem hotelu, pensjonatu, motelu, prowadzeniem działalności promocyjnej, sprzedażą usług hotelarskich, pilotowaniem wycieczek krajowych i zagranicznych, pracą stewardesy/stewarda m.in. na statkach wycieczkowych  - w naszej szkole na pewno zdobędzie niezbędną wiedzę i umiejętności. Treści teoretyczne poparte są praktykami w hotelach Podlasia i kraju. Nieustannie realizowane są projekty unijne, które pozwalają na odbycie praktyk za granicą (Włochy, Hiszpania, Portugalia). Uczniowie mają więcej godzin języka angielskiego (jako język zawodowy).

10. Czy technik handlowiec to to samo co sprzedawca?

Technik handlowiec jest pojęciem szerszym. Uczniowie uczą się prowadzenia działalności handlowej i prowadzenia sprzedaży, dlatego od razu po szkole mogą być zatrudnieni m.in. jako przedstawiciel handlowy. Handel zawsze był i jest jedną z najważniejszych dziedzin gospodarki.

11. Jaki język poza angielskim jest nauczany w tej szkole?

Kontynuowany jest język angielski. Drugi wybrany język - niemiecki lub rosyjski – jest nauczany od podstaw.

12. Czy w szkole jest darmowe Wi-Fi ?

Tak, sieć Wi-Fi jest zarówno w całej szkole jak i w internacie.

13. Ile jest godzin WF-u w tygodniu?

WF - jak w każdej szkole 3 godziny. Dla chętnych – szeroka gama zajęć dodatkowych (siłownia, piłka nożna, lekkoatletyka, siatkówka, tenis stołowy, łyżwiarstwo).

14. Ile minut trwają przerwy?

Przerwy są 10-minutowe. Dwie przerwy tzw. obiadowe mają 20 minut.

 Dziękujemy za zadane pytania i mamy nadzieje, że odpowiedzi na nie udzielone Was satysfakcjonują. Dodatkowe pytania prosimy kierować droga e-mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefonicznie tel. 857422230 oraz przez naszą strone na fb https://www.facebook.com/ekonomik.bialystok.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.