EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022

europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY ZAWÓD                Technik ekonomista              Technik handlowiec             Technik hotelarstwa

Linia ZHSE

Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT
13 9 10 23 35

Logowanie

Spotkanie z misjonarzami

W dniach 28-29 września br. gościliśmy w progach naszej Szkoły o. Juana Carlosa Araya Carmonę z Argentyny oraz o. Ditricka Julius Sangę z Tanzanii. Przez dwa dni przybliżali Oni społeczności naszej Szkoły swoje pochodzenie oraz sytuację związaną z wolnością wyznania w tych krajach, ale przede wszystkim sami dzielili się z nami swoją wiarą, radością ze spotkania z drugim człowiekiem i kulturą w której wzrastali i formowali się.
Każde spotkanie z drugim człowiekiem ubogaca, tym bardziej, jeżeli jest to spotkanie z dobrym człowiekiem, bo dobro zawsze buduje. Bez wątpienia to był dla nas piękny i ubogacający czas. Wychodziliśmy z tych spotkań nie tylko wiedząc skąd bierze nazwę Tanzania oraz śpiewając piosenki w języku suahili, ale przede wszystkim jako lepsi ludzie.
Dziękujemy Ojcom za wspólnie spędzony czas i liczymy, że to spotkanie będzie dopiero preludium do szerszej współpracy. Kto wie, może zasiane ziarno pozwoli komuś z nas podjąć wyzwanie misyjne. Bo bez wątpienia dzisiejszy świat potrzebuje misjonarzy, misjonarzy po prostu: dobra i piękna, które zakorzenione w Bogu budują ten świat jako lepszy niż wczoraj. Siejmy więc, bo ziarno, które pozostanie w naszym ręku jest ziarnem zmarnowanym, a każde zasiane ma szansę wzrostu.

ks. Tomasz Mnich

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.