EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022

europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY ZAWÓD                Technik ekonomista              Technik handlowiec             Technik hotelarstwa

Linia ZHSE

Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT
13 9 10 23 35

Logowanie

Dni Papieskie 2021 r. w naszej szkole (19-20.10.2021 r.)

Wspomnienie wydarzeń z Placu Świętego Piotra w Rzymie sprzed 43 lat,  były okazją do wspomnień o wyborze na Stolicę Piotrową  Kardynała Karola Wojtyły. Wraz z młodzieżą naszej szkoły zastanawialiśmy się, jakie przesłanie nam zostawił?

Spotkanie otworzył wspólny śpiew Barki- piosenki  bliskiej Ojcu Świętemu. Brzmiała ona w jego uszach w dniu Konklawe- 16 października 1978 r. Następnie zaprezentowano krótką sondę na temat Papieża, którą przeprowadzili uczniowie naszej szkole.  Pogłębieniu naszej wiedzy o Janie Pawle II posłużył krótki materiał filmowy ukazujący, jak miliony ludzi uznały Papieża z Polski za ogromny autorytet: dla świata, dla naszego narodu, dla każdego z nas.  

Zadaliśmy też sobie pytanie: skąd Ojciec Święty brał siłę do służby, do walki o wolność wewnętrzną i zewnętrzną, do  okazywania szacunku wobec każdego człowieka, nawet najmniejszego czy odrzuconego? Odpowiedź była prosta – z Jezusa Chrystusa i zawierzenia Jemu. Przypomnieniu tego pomógł nam wspólny śpiew: Nie ma takiego, jak Jezus….

Święty Jan Paweł II powiedział o młodych znamienne słowa: Wy jesteście nadzieją Kościoła, wy jesteście nadzieją świata, wy jesteście moją nadzieją! Stały się  one inspiracją dla Światowych Dni Młodzieży, których był inicjatorem. Odsłuchanie Jego Orędzia ze Światowych Dni Młodzieży w 2000 roku w Rzymie, pozwoliło nam na nowo zaczerpnąć z jego ducha i światła, pozwoliło poczuć się mocniejszymi pokładaną w nas nadzieją.

Na koniec wybrzmiały słowa Piotra Apostoła do Chrystusa: Tak! Panie! Ty wiesz, że Cię kocham… Wdzięczni za świadectwo ukochania Boga i człowieka przez Ojca Świętego Jana Pawła II,  pociągnięci jego przykładem- zaśpiewaliśmy i my: Tak! Panie! Ty wiesz, że Cię kocham! … - tak jak podczas Światowych Dni Młodzieży.

Nasze spotkanie stało się również inspiracją, aby pisać listy do papieża Franciszka z podziękowaniem za kanonizację św. Jana Pawła II.

Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim uczestnikom za zaangażowanie się w przebieg spotkania. Szczególne podziękowania składamy na ręce uczniów z klas: II a, III a- za przygotowanie i poprowadzenie tego wydarzenia oraz z kl. I b - za nagranie sondy wiedzy na temat św. Jana Pawła II.

zespół katechetów

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.