EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2023
        w rankingu PERSPEKTYW
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY ZAWÓD                Technik ekonomista              Technik handlowiec             Technik hotelarstwa

Linia ZHSE

Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT

29   4   12    -     -

 

Logowanie

Współczesne Misterium Męki Pańskiej pt.:„Twój wybór” w naszej szkole

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi (5.04 br.) wraz z całą społecznością szkolną doświadczyliśmy współczesnego Misterium Męki Pańskiej pt. „Twój wybór”. Przypomniało nam ono, że mękę i śmierć Jezusa Chrystusa przeżywaliśmy w każdy piątek Wielkiego Postu, idąc za naszym Panem w Drodze Krzyżowej.

Przedstawienie, które przygotowała młodzież naszej szkoły, nie było bezpośrednim odzwierciedleniem wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Nie pokazaliśmy scen zgodnie z historią. Staraliśmy się natomiast przybliżyć te wydarzenia osadzając je we współczesnych realiach. Problemy poruszane w misterium to problemy dzisiejszego świata czyli nas wszystkich.

Rozważane treści pomogły nam jeszcze bardziej przeżyć Triduum Paschalne i Święta Wielkiej Nocy, podczas których wierni wspominają mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa - Zbawiciela człowieka.

Przedstawienie przygotowali uczniowie z klas: I a, b ,c, j, f, h, II d, III c, IV c

Zespół katechetów

 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.