EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Bukiety

CZARNE PAPIEROWE ALE JAK WAŻNE „BUKIETY”

Światowy dzień kobiet. W tym dniu w „Ekonomiku” tuż obok tradycyjnych tulipanów i róż pojawiły się nowe, INNE kwiaty. Szkolna Grupa Amnesty International świadoma że nie zmieni świata wręczając kobietom kwiaty bądź czekoladki, postanowiła zapoznać młodzież naszej szkoły z bardzo trudnym losem kobiet w Iranie, Czadzie i Sudanie. Zachęcając do podpisywania petycji – dla nas jedynego sposobu sprzeciwu wobec dyskryminacji TYCH kobiet.

Do składania podpisów przyszłych ekonomistów handlowców hotelarzy oraz pracowników szkoły motywowały czarne plakaty. Każdy z nich przedstawiał smutną historię kobiet:

  • Okrutne prawo Iranu
  • Chłosta za spodnie w Sudanie
  • Gwałty i przemoc na uchodźczyniach Sudańskich w Czadzie

Dyskryminacja kobiet okazała się trudnym tematem. Ze strony rówieśników spotkaliśmy się ze zrozumieniem celu kampanii. Niektórzy twierdzili, że jest ona nieskuteczna i bezcelowa. Wielokroć powodem tej reakcji była nieznajomość tematu, praw panujących w danych krajach, bądź zwyczajne lekceważenie.

Dla nas niezwykle ważnym był fakt że temat dyskryminacji kobiet zaistniał i wywołał dyskusje. A na efekty poczekamy. Nasza praca nieraz oprószona łzami nie poszła na marne.

Zdobyliśmy ponad 360 podpisów.

Ta kampania to pojedyncza kropla drążąca skałę!

media o nas

ośrodek karierykoło hotelarsko-turystyczne133 Szkolna Grupa Amnesty Internationalkumunoque