„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Specjalistyczne szkolenie zawodowe „Barista/Sommelier”

Szkolenie prowadzone było przez pasjonatów kawy, ludzi z ogromną wiedzą i zapałem (baristów zawodowo zajmujących się wybieraniem, parzeniem oraz podawaniem kawy) oraz sommelierów- specjalistów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w winiarstwie oraz w prowadzeniu szkoleń tematycznych z zakresu komunikacji i obsługi gości
w gastronomii i hotelarstwie.

Pracownicy Hotelu ARISTO w Białymstoku którzy w swoich wnętrzach prowadzili szkolenie byli  doskonałymi przewodnikami po świecie kawy. Od nich nasi uczniowie uzyskali informacje o pochodzeniu ziaren, składzie mieszanki
(o ile w użyciu nie są kawy jednorodne), sposobie palenia, a także nabyli umiejętności przedstawienia jej charakterystyki sensorycznej, czyli smaków i aromatów.
Przekonująco opowiadali też o tym, czego możemy dowiedzieć się o winie, obserwując jego kolor, gęstość. Jakich wrażeń smakowych możemy się spodziewać tylko na podstawie oceny bukietu zapachowego? W końcu jak dane wino komponuje się z konkretnymi potrawami i dlaczego czasami można podać czerwone wino do owoców morza?

Dzięki uczestnictwu w projekcie  „PEWNIE W PRZYSZŁOŚĆ - nowoczesna edukacja i kompetencje uczniów technikum hotelarstwa ZSHE” szkolenie  „Barista/Sommelier” było bezpłatne.

Na zakończenie szkolenia uczniowie otrzymali certyfikaty oraz książki związane z tematyką szkolenia.