EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

# I LOVE NICE

4 tygodnie praktyk w Nicei minęły niepostrzeżenie. Rozwinęliśmy swoje umiejętności zawodowe i językowe, poznaliśmy tradycje i kulturę Francji.

W ostatni czwartkowy wieczór wybraliśmy się do fenomenalnej restauracji na kolację pożegnalną. Niektórzy byli na tyle odważni, że spróbowali typowej francuskiej potrawy - ślimaków. Po posiłku zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na tle ogromnego znaku
"#I LOVE NICE".

Ostatni piątek upłynął pod znakiem pracy i pożegnań z ludźmi, którzy przez miesiąc byli dla nas jak rodzina. Wzruszenie mieszało się z wdzięcznością, radością spotkania i smutkiem rozstania.

A potem … Skorzystaliśmy z pięknej, słonecznej pogody i poszliśmy na plażę, aby złapać ostatnie promienie słońca, nacieszyć oczy niepowtarzalnym lazurem wody.

Tuż przed wylotem zorganizowaliśmy niespodziankę naszej koleżance Gabrysi z okazji jej urodzin. Wszyscy zebraliśmy się przed hotelem z zimnymi ogniami śpiewając „sto lat”. Solenizantka nie kryła wzruszenia.

Nasza przygoda na Lazurowym Wybrzeżu dobiegła końca. Z Francji przywieźliśmy nie tylko dobre wspomnienia i pamiątki, ale także przepisy na słynne francuskie makaroniki oraz crème brulle.

Mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze kiedyś tu wrócić.