EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

 NOWOCZESNA SZKOŁA   -   ATRAKCYJNY ZAWÓD                Technik ekonomista              Technik handlowiec             Technik hotelarstwa

Linia ZHSE

Menu Główne

SZCZĘŚLIWE
NUMERY
PN WT ŚR CZW PT
6 12 31 25 3

Logowanie

"Szukaj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje"

„Szukaj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje” - te słowa ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, towarzyszyły nam na spotkaniach z absolwentką naszej szkoły, Edytą Chociej z Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”, które odbyły się w dniach 7-8 września br. w auli naszej szkoły. Nasz gość przybliżył zgromadzonym postacie: Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski, oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, założycielki Ośrodka dla Ociemniałych w Laskach k/Warszawy. Zachęcił nas również do włączenia się w prace wolontariatu Fundacji „Żywego pomnika” ku czci św. Jana Pawła II.

W ostatniej części spotkań poszczególne klasy wzięły udział w pierwszym etapie Konkursu o Błogosławionych. Uczestnicy walczą w nim o nagrodę główną- wyjazd do Lasek- miejsca, gdzie zbiegły się drogi życia ks. Stefana Wyszyńskiego, późniejszego Kardynała, Prymasa Tysiąclecia, „niekoronowanego Króla Polski”, oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, Franciszkanki pracujących dla dobra ociemniałych na ciele i duszy.

 Ks. Prymas nieraz mawiał: „Tylko orły szybują nad granią, tylko orłom nie straszna jest przepaść, wolne ptaki wysoko latają, już za chwilę wylecimy z gniazda…” – słów tych nie zapomnimy.

Ubogaceni spotkaniem oraz umocnieni Uroczystością ogłoszenia naszych bohaterów mianem Błogosławionych Kościoła Katolickiego, pragniemy, aby nauczanie i dzieła obu wybitnych postaci,  towarzyszyły nam i były inspiracją na naszych nieraz trudnych drogach życia.

- Agnieszka Bachurek - Zalewska

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.