EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Olimpiady i konkursy

Wyróżnienie „Poliglotki” z Ekonomika

Miło nam poinformować, iż uczennica Nattalie Rozanka z kl. IVD otrzymała wyróżnienie w VIII Edycji Konkursu Poliglota organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku pod patronatem Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku.

W dniu 5 marca Nattalie zmagała się z testem w języku angielskim i niemieckim. Nattalie udowodniła, iż znajomość obu języków nowożytnych nie jest jej obca.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XVI Edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Pokaż nam język”

Zakończył się I etap konkursu „Pokaż nam język” Rywalizacja przebiegała online w języku angielskim i niemieckim.

Jesteśmy jedyną szkołą w województwie podlaskim i jedną z 659 w Polsce, które wzięły udział w tego typu zmaganiach. Do testu przystąpiło 183 naszych uczniów i 23348 z innych szkół.

Tym bardziej miło nam poinformować, iż do II etapu półfinału ogólnopolskiego zakwalifikowała się Anna Sieńko z kl. IIId (język angielski) i Natalia Tołczyk z kl. IIIb (język niemiecki)!

Za Anię i Natalię trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Organizator konkursu: Wyższe Szkoły Bankowe

Lekcje z ZUS-em na szóstkę z plusem

 

Z przyjemnością informujemy, że uczennice: Marcelina Adamowicz z kl. IIIa, Emilia Dołżyńska z kl. IIb, Katarzyna Żak z kl. IIIa zakwalifikowały się do centralnego etapu ogólnopolskiego konkursu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!

Opiekun merytoryczny: Pani Grażyna Łapina

Zadowolony uczeń = zadowolony nauczyciel

Cieszymy się z sukcesu Patryka Mordasewicza, ucznia klasy III b, który w Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego „Deutschland ist sehenswert” organizowanym przez Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku zdobył IV miejsce.

            Patryk Mordasewicz stworzył ciekawą prezentację multimedialną pt. „Deutschland ist wunderbar”(ulubione słówko klasy III b;)) promującą wiedzę na temat kultury, gospodarki i polityki Niemiec.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun merytoryczny: Pani Monika Muszyńska

Konkurs statystyczny

Podejmij wyzwanie  i weź udział w XLV Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym organizowanym przez Centralną Bibliotekę Statystyczną im.Stefana Szulca. Zadanie konkursowe polega na opracowaniu jednego  z trzech podanych do wyboru tematów w oparciu o wiedzę uzyskaną z Małego Rocznika Statystycznego Polski.

Szczegółowe informacje (regulamin konkursu i tematy) znajdziesz na stronie http://cbs.stat.gov.pl/konkurs/

Opiekun merytoryczny: Pani Ewa Drewnowska

Konkurs „1050 lat Chrztu Polski – wczoraj i dziś”

„Pierwszy więc książę polski Mieszko dostąpił łaski chrztu za sprawą wiernej żony; a dla sławy jego i chwały w zupełności wystarczy [jeśli powiemy], że za jego czasów i przez niego Światłość niebiańska nawiedziła królestwo polskie.”

Gall Anonim, Kronika Polska


14 kwietnia 2016 r. roku przypada 1050 rocznica Chrztu Polski.

To wydarzenie na kolejne wieki określiło kierunek rozwoju naszego Państwa, wprowadziło go do wielkiej rodziny narodów chrześcijańskiej Europy.

Na zawsze związało także nas z kręgiem cywilizacji łacińsko-rzymskiej.

 

 Zespół Szkół Handlowo-Ekonomicznych

im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku
dla upamiętnienia Chrztu Polski

ogłasza konkurs pod nazwą:

„1050 lat Chrztu Polski – wczoraj i dziś”

 

Czytaj więcej: Konkurs „1050 lat Chrztu Polski – wczoraj i dziś”

I Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

9 marca 2016 r. odbyły się w Warszawie zawody okręgowe I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Emilia Dołżyńska i Justyna Leończuk z klasy II B, Tomasz Szymanowski z klasy II A oraz Przemysław Wiszniewski, Mateusz Kuczewski i Michał Mieczkowski z klasy III B. Uczestnicy zmagali się z testem teoretycznym i zadaniami praktycznymi związanymi z tematem przewodnim olimpiady „Rynek pracy w Polsce – wyzwania, szanse i zagrożenia”. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

Najlepsza w okręgu!


Miło nam poinformować, że Lizavieta Laurenina, uczennica klasy IId, zajęła I miejsce w eliminacjach okręgowych XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Lizavieta pokonała 32 innych uczniów, w tym 17 dla których język rosyjski nie jest obcy, ale pierwszy - narodowy, ojczysty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w eliminacjach centralnych w Warszawie!


Opiekun merytoryczny: Pani Jolanta Mieleszko
Organizator Olimpiady: Instytut Rusycystyki Uniwersytetu Warszawskiego

Zmierzyć się z „Lalką” B. Prusa… i wygrać!

Justyna Lubowicka z klasy IIIa zajęła I miejsce w Pierwszym Maratonie Literackim.

Pokonała 40 uczestników testu literackiego sprawdzającego znajomość treści i problematyki powieści Bolesława Prusa. Rywalami Justyny byli uczniowie m.in. I, II, III, VI LO, ale to ona okazała się prawdziwym ekspertem „Lalki”. Gratulujemy!

I Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego

Ogólnopolski konkurs z przedsiębiorczości

Jeśli wiele wiesz, chcesz zdobyć doświadczenie, lubisz uczyć się przez zabawę - konkurs „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości” jest właśnie dla Ciebie!

Konkurs polega na rozwiązywaniu problemów, z którymi stykają się przedsiębiorcy w realiach biznesowych (studium przypadku - case study) i składa się z kilku etapów.

I etap (internetowy) - 14.03-31.03.2016 r. - trzyosobowe zespoły nadsyłają rozwiązane case study. Następnie 10 zespołów przechodzi do II etapu - finału regionalnego, który odbędzie się  15.04.2016 r. na Wydziale Zarządzania Politechniki Białostockiej. Zwycięska drużyna reprezentuje województwo podlaskie w III etapie - finale ogólnopolskim w Łodzi 23.04.2016 r.

Organizatorzy konkursu: Studenckie Forum Business Centre Club, Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Więcej informacji na stronie www.najlepsze-zajecia.pl oraz u ambasadorki konkursu Moniki Kiewlak (klasa IIB). Zapraszamy serdecznie!

Konkurs Wiedzy o Rosji

4 marca 2016 r. odbył się I etap Konkursu Wiedzy o Rosji pt. „Wołga”. Do etapu II zakwalifikowali się:

I Natalia Mieleszko kl. Ib
II Dominika Małaszkiewicz i Sebastian Kondraciuk kl. Ib
III Joanna Lebiedzińska kl. Ig

Opiekun merytoryczny: Pani Halina Chodakowska

Organizator konkursu: Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe w Polsce Zarząd Stowarzyszenia w Białymstoku

Całe podium nasze!!!

27 lutego 2016 roku odbył się etap regionalny konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku.

Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni!

I miejsce    Magdalena Stankiewicz z klasy IIIb, która uzyskała maksymalną liczbę punktów

II miejsce   Mateusz Pełch z klasy IIa

III miejsce  Michał Mieczkowski z klasy IIIb

V miejsce   Mateusz Kuczewski z klasy IIIb

Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą. W rekordowym czasie udzielili pisemnej odpowiedzi na 20 pytań (w formie testu) oraz bez tremy i z dużą swobodą odpowiadali na pytania ustne.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentowali województwo podlaskie w etapie centralnym konkursu, który odbędzie się 19 kwietnia 2016 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun merytoryczny: Pani Aneta Nartowicz

Sukces naszych finansistek

Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy II B: Marlena Pater, Justyna Leończuk, Emilia Dołżyńska zakwalifikowały się do finału konkursu „Od licealisty do finansisty”. Gratulujemy i trzymamy kciuki!:)

Zmagania centralne odbędą się 11 marca 2016 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Opiekun merytoryczny: Pani Grażyna Łapina

IX Konkurs Recytatorski „Poezja bez granic”

 

Miło nam poinformować, iż uczennica Ewa Kotuk z kl. II b zdobyła III miejsce w konkursie recytatorskim poezji niemiecko- i anglojęzycznej pt. „Poezja bez granic”. Hasłem tegorocznej edycji konkursu było „Miasto”. Ewa recytowała wiersz w języku angielskim pod tytułem „London - Poem” Williama Blake`a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

XVI edycja ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język”

Zapraszamy uczniów do rywalizacji językowej. Konkurs sprawdza umiejętności w zakresie języka angielskiego oraz niemieckiego. I i II etap konkursu odbywa się na platformie internetowej:  www.pokaznamjezyk.pl

Tematyka konkursu: "Bliżej czy dalej od siebie? - rola wirtualnego świata w komunikacji międzyludzkiej".

Na najlepszych uczniów czekają nagrody rzeczowe oraz nagroda główna - indeks Wyższej Szkoły Bankowej.

Rejestracja będzie trwała od 8 do 16 marca2016 r.

(informacje w załączniku oraz na stronie internetowej: www.pokaznamjezyk.pl)

Opiekunowie merytoryczni konkursu:

Henryk Zdrodowski
Małgorzata Niczyporuk
Jolanta Dawidziuk

INSTRUKCJA REJESTRACJI:XVI edycja  ogólnopolskiego konkursu „Pokaż nam język”

Wojciech Giedrewicz wśród najlepszych…

Mamy zaszczyt poinformować, że do eliminacji okręgowych Olimpiady Przedsiębiorczości, które odbędą się 3 marca 2016 r. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, zakwalifikował się Wojciech Giedrewicz, uczeń klasy II a. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Opiekun merytoryczny: Pani Grażyna Łapina

Jesteśmy w półfinale Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego olimpiady, który odbędzie się 11 marca 2016 r. w Warszawie, zakwalifikowało się 5 uczniów naszej szkoły:

Łukasz Dyszewski         ucz. kl. II a
Wojciech Giedrewicz      ucz. kl. II a
Mateusz Pełch             ucz. kl. II a
Patrycja Wysocka        ucz. kl. II a
Katarzyna Żak            ucz. kl. III a

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekun merytoryczny: Pani Grażyna Łapina

XVI edycja Konkursu Rachunkowości szkół ekonomicznych województwa podlaskiego

{edocs}dokumenty/konkursy/rachunkowosc/xviedycjakr.pdf,610,770,link{/edocs}

REGULAMIN KONKURSU

LISTA ZGŁOSZONYCH

Dyktando z języka angielskiego dla gimnazjalistów

Zespół Szkół Handlowo – Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku przy współpracy
z Miejskim Ośrodkiem Doradztwa Metodycznego w Białymstoku zapraszają uczniów gimnazjów
z powiatu białostockiego do udziału w konkursie:

 I POWIATOWEGO DYKTANDA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      Konkurs odbędzie się 31 marca 2016 r. (czwartek) , godz. 9.50 w Zespole Szkół Handlowo – Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika Białymstoku, ul. Bema 105.

Zainteresowanych zapraszamy, szczegółowe informacje zawarte są w załącznikach.

KARTA ZGŁOSZENIA             OŚWIADCZENIE               REGULAMIN

Opiekunowie merytoryczni konkursu:

Urszula Przybyszewska-Pukszta
Małgorzata Niczyporuk
Henryk Zdrodowski

Organizujemy

XVII Konkurs
Rachunkowości

szkół
ekonomicznych
województwa
podlaskiego

 

- regulamin konkursu

- lista zgłoszonych

- o konkursie

 VII Konkurs Historyczny

Mikołaj Kopernik
i
jego czasy

- regulamin konkursu

- wzór zgłoszenia

- wzór protokołu  z eliminacji