EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2020
        w rankingu PERSPEKTYW
„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Olimpiady i konkursy

Legenda niejedno ma imię...

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie „Legenda niejedno ma imię...”. Napiszcie, czy czytacie legendy, książki o dawnych dziejach, opowieści historyczne: jeśli nie - to uzasadnijcie dlaczego, a jeśli tak – to, które należą do waszych ulubionych i co przyniosła Wam ich lektura. Zajrzyjcie na biblioteczne półki!

Najciekawsze, najoryginalniejsze i samodzielne prace (zapisane odręcznie lub komputerowo) zostaną nagrodzone!

  • Objętość prac: do 2 stron formatu A4 (ważna treść, a nie objętość).
  • Termin składania prac – do 20 stycznia 2016 roku.

Wsparcia i szczegółowych informacji udzielają Panie: Anna Piotrowska, Maria Wilczko, Małgorzata Bielawska, Beata Milewska.

Organizatorzy konkursu: Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Radio Merkury

VI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową

Rozpoczęła się VI edycja Ogólnopolskiej Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Głównym celem Olimpiady jest podniesienie poziomu wiedzy wśród uczniów na temat konieczności świadomego podejmowania decyzji zawodowych, a także planowania i zarządzania karierą zawodową. Zadania oparte są na elementach wiedzy związanej z takimi przedmiotami, jak: podstawy przedsiębiorczości, technologia informacyjna i wiedza o społeczeństwie.

Zapraszamy uczniów klas I, II, III THE do udziału w Olimpiadzie.

Zgłoszenia do 22 grudnia 2015 r. przyjmuje szkolny doradca zawodowy Pani Grażyna Łapina (sala 35 lub 19).

Terminarz olimpiady:

I etap     2 grudnia 2015r. – 25 stycznia 2016r.
Zgłoszenia maksymalnie 3140 uczniów – INTERNETOWO

II etap   8–21 marca 2016r.
Przechodzi do niego maksymalnie 314 uczniów – INTERNETOWO

III etap FINAŁ   18-19 kwietnia 2016r.
Przechodzi do niego 16 finalistów – miejsce finału: WARSZAWA

Więcej na: www.sdsiz.com.pl

Gratulujemy Małgosi

Małgorzata Kiślak z klasy Ie zakwalifikowała się do etapu regionalnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Prawniczej o prawach i wolnościach obywatelskich zorganizowanej przez Uczelnię Łazarskiego w Warszawie. Gratulujemy! Powodzenia na dalszym etapie!

Opiekun merytoryczny: Pani Aneta Nartowicz

Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą…

26 listopada 2015 r. odbył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu „Lex Master” zorganizowanego pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.

Wzięło w nim udział 8 uczniów naszej szkoły. Dzielnie odpowiedzieli na 100 pytań w ciągu 45 minut. Siedmiu z nich zakwalifikowało się nawet do II części II etapu konkursu. Najbliżej najlepszej dziesiątki w kraju były: Ewelina Kostecka i Aleksandra Anna Gromadzka. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły!

Opiekun merytoryczny: Pani Aneta Nartowicz

Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

2 grudnia 2015 r. odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl. Test w dużej części dotyczył prawa gospodarczego, czyli tej gałęzi prawa, która jest bliska ekonomistom.

Do II etapu olimpiady zakwalifikowało się aż 9 osób: Magdalena Stankiewicz, Michał Mieczkowski, Ewelina Kostecka, Mateusz Pełch, Aleksandra Anna Gromadzka, Adam Krasowski, Dorota Biełaga, Paulina Łaszczuk, Joanna Frankowska. Gratulujemy!

Opiekun merytoryczny: Pani Aneta Nartowicz.

Oni znają swoje prawa w pracy

Uczniowie naszej szkoły: Magdalena Stankiewicz, Michał Mieczkowski, Mateusz Pełch, Mateusz Kuczewski zakwalifikowali się do II etapu konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” zorganizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy Inspektorat w Białymstoku. Gratulujemy!

Opiekun merytoryczny: Pani Aneta Nartowicz.

Olimpiada Języka Rosyjskiego

1 grudnia 2015 r. odbyły się zawody I stopnia XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

I miejsce  zajęła Elizaveta Laurenina uczennica kl. IId,

II miejsce zajęła Daria Żywotowska uczennica kl. Id,

III miejsce zajęła Justyna Leończuk uczennica kl. IIb.

Gratulujemy!

W eliminacjach okręgowych zawodów II stopnia XLVII OJR, 5 marca 2016 r., naszą szkołę będzie reprezentowała Elizaveta Laurenina. Trzymamy kciuki!

Zwycięstwo naszych uczennic

Aleksandra Chomicka z kl. IIc i Marlena Pater z kl. IIb zdobyły główne nagrody w ogólnopolskim konkursie na scenariusz lekcji wychowawczej zachęcającej do czytania z motywem przewodnim „Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie”. Cieszymy się i gratulujemy!

Nagrodzone scenariusze: „Kasia17…, Mateusz19… - e-znajomość”, „To nie jest Twój świat. Coś robisz nie tak, jak trzeba – czyli krótko o życiu narkomana” są dostępne w czytelni.

Opiekunem merytorycznym uczennic była Pani Beata Milewska.

Moja pasja początkiem drogi do kariery

3 grudnia 2015 r. rozstrzygnięto konkurs „Moja pasja początkiem drogi do kariery”. Jego celem było rozwijanie zainteresowań uczniów, wskazanie na możliwość wykorzystania pasji w życiu zawodowym oraz popularyzacja wiedzy z zakresu planowania kariery.

Laureatem konkursu został Patryk Mordasewicz (ratownik wodny).

Wyróżnienia otrzymali: Tomasz Szymanowski (mówca motywacyjny) oraz Paulina Sienkiel (muzyka to moja pasja). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem  merytorycznym była Pani Grażyna Łapina.

Organizator przedsięwzięcia: Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku.

 

Dwa wyróżnienia w konkursie „Drugie życie odpadów”

27 listopada 2015r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Drugie życie odpadów”. Uczennice naszej szkoły:
* Martyna Suszczyńska - autorka pracy Babskie bibeloty;
* Beata Winałowicz, Gabriela Stasiulewicz, Katarzyna Jarmoc, Patrycja Laszewska, Urszula Nowicka - autorki pracy CŻP z Ekonomika otrzymały cenne nagrody, dyplomy i pamiątkowe drzewka recyklingowe. Gratulujemy!
Prace dziewcząt mają charakter użytkowy - służą jako przedmiot codziennego użytku lub ozdoba. Dodatkowo proces tworzenia pracy przedstawiony został w postaci prezentacji ukazującej m.in. ideę, pomysł i etapy powstawania pracy. Opiekunem uczennic była Pani Iwona Saniukowicz.

II edycja konkursu „Tradycje Kulinarne Podlasia”

23.11.2015 roku w ZSH-E w Białymstoku odbyła się II edycja konkursu „Tradycje Kulinarne Podlasia”. Konkurs miał na celu ukazanie tradycji kulinarnych naszego regionu, propagowanie różnorodności potraw, pogłębianie wiedzy na temat produktów regionalnych, dokonywanie samooceny własnych umiejętności i rozbudzanie zainteresowań pomysłowości i inicjatywy.

Czytaj więcej: II edycja konkursu „Tradycje Kulinarne Podlasia”

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich 2015/2016

Zapraszamy uczniów klas II i III do udziału w I Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Celem olimpiady jest podnoszenie wiedzy zawodowej uczniów kształcących się w zawodach: technik ekonomista i technik handlowiec oraz rozwijanie ich motywacji do doskonalenia umiejętności handlowych i menedżerskich.

Tematem wiodącym tej edycji jest: „Rynek pracy w Polsce – wyzwania, szanse i zagrożenia”. Program olimpiady obejmuje zagadnienia z przedmiotów: podstawy ekonomii, rachunkowość, statystyka, marketing, informatyka i język angielski,

Uwaga! Laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Zgłoszenia do 8.12.2015 r. przyjmują: Anna Dżega, Marta Kozłowska, Renata Lubas.

Więcej informacji na stronie www.zscku.konin.pl

V Konkurs Historyczny „Mikołaj Kopernik i jego czasy”

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w wojewódzkim konkursie historycznym „Mikołaj Kopernik i jego czasy”.

Konkurs ma na calu propagowanie wiedzy młodzieży szkół gimnazjalnych o jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w dziejach Polski, twórcy teorii heliocentrycznej, wybitnym ekonomiście
i wszechstronnym człowieku renesansu – Mikołaju Koperniku, jego życiu i dokonaniach, życiu politycznym, gospodarczym i kulturalnym Polski i Europy od poł. XV w. do poł. XVI w. oraz rozbudzenie zainteresowania uczniów tym okresem historii ojczystej i rozbudzenie aktywności poznawczej młodzieży.

Konkurs honorowym patronatem objęli Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Instytut Historii
i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Pliki do pobrania:

REGULAMIN KONKURSU

WZÓR ZGŁOSZENIA 

WZÓR PROTOKOŁU Z ELIMINACJI

Młode Liderki Przyszłości

We wrześniu br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział we Wschodnim Kongresie Gospodarczym w panelu EEC – Liderzy Przyszłości.

Spośród 300 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego nagrodzono jedynie pracę konkursową uczennic z naszej szkoły. Laureatkami zostały: Aleksandra Gromadzka, Ewa Kotuk i Zuzanna Łazarczyk. Organizatorzy ufundowali nagrody rzeczowe w postaci czytników e-booków Amazon Kindle Paperwhite. Mamy nadzieję, że nagrody będą dobrze służyły Młodym Liderkom Przyszłości. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzowie ortografii

Uczennice naszej szkoły Emilia Dołżyńska, Joanna Lebiedzińska, Urszula Mucharska oraz wychowanek internatu Dominik Makowiak brali udział w konkursie ortograficznym organizowanym cyklicznie przez PSS ,,Społem" w Białymstoku pod hasłem ZŁOTE PIÓRO  o nagrodę Przewodniczącej Rady Nadzorczej.

Młodzież z ZSHE zdobyła pierwsze, drugie, trzecie i czwarte miejsce, tym samym pokonując  innych uczestników konkursu.

Gratulujemy zwycięzcom

Uczennice ZSHE w półfinale ogólnopolskiego konkursu „Laptop na bank"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Laptop na bank" zorganizowanym przez Narodowy Bank Polski i Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji.

Od 2 do 5 listopada 2015 roku młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju rozwiązywała test ekonomiczno-informatyczny na platformie konkursowej. Uczestnicy wykazali się znajomością zagadnień dotyczących ekonomii i przedsiębiorczości. Sprawnie posługiwali się technologią informacyjną i komunikacyjną w rozwiązywaniu zadań konkursowych. Do półfinału zakwalifikowało się 5 uczniów z województwa podlaskiego, w tym aż 4 uczennice z naszej szkoły:

Marcelina Adamowicz – klasa IIIa,
Emilia Dołżyńska – klasa IIb,
Zuzanna Łazarczyk – klasa IIb,
Katarzyna Żak – klasa IIIa.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunowie merytoryczni: Grażyna Łapina, Jolanta Korolczuk

Konkurs "Pocztówka z Łodzi"

Konkurs  "Pocztówka z Łodzi" zorganizowany w ramach projektu „Ziemia obiecana – śladami fabrykantów łódzkich” został rozstrzygnięty.

Konkurs polegał na przygotowaniu i wysłaniu pozdrowień z Łodzi oddających charakter wyjazdu do najbliższej rodziny – rodziców, rodzeństwa.

Treść pozdrowień oceniła komisja konkursowa.

Zwycięzcy konkursu

Czytaj więcej: Konkurs  "Pocztówka z Łodzi"

IV edycja Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

Serdecznie zapraszamy  uczniów do wzięcia udziału w IV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania , która odbędzie się  14 stycznia 2016 roku (eliminacje szkolne). Tegoroczne hasło przewodnie Olimpiady:  „Finanse w przedsiębiorstwie".  Jej głównym celem jest zwiększenie zainteresowania problematyką gospodarczą i dostarczenie dodatkowej wiedzy ekonomicznej. Udział w zmaganiach konkursowych ma również rozbudzić i wzmocnić wśród młodzieży postawy przedsiębiorcze  oraz zachęcić do studiowania na kierunkach ekonomicznych.

Na laureatów czekają wspaniałe nagrody. Największą atrakcję stanowią indeksy najlepszych uczelni ekonomicznych w Polsce.

Więcej informacji na stronie:  http://. /www.olimpiada.zim.pcz.pl/

Zgłoszenia do udziału w Olimpiadzie przyjmują do 23 listopada 2015 roku:

- p. Jolanta Korolczuk  (sala nr 56)
- p. Grażyna Łapina (sala nr 35 lub  sala nr 19).

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

   Wszystkich chętnych zapraszam do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie.
   Celem olimpiady jest szerzenie wiedzy z zakresu problematyki: państwa, prawa, Unii Europejskiej i Praw Człowieka.
   Szczegółowych informacji udziela i zapisy przyjmuje Pani Aneta Nartowicz do dnia 20 listopada 2015 (wtorek i piątek).
   Olimpiada jest organizowana przez WSiP Przemyśl - Rzeszów, pod patronatem Ministra Sprawiedliwości. Więcej na http://www.olimpiada.wspia.eu

Moja pasja początkiem drogi do kariery

Zapraszam uczniów do udziału w VII edycji Konkursu „Moja pasja początkiem drogi do kariery”. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań uczniów i wskazanie możliwości wykorzystania pasji w planowaniu ścieżki kariery.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.ckubialystok.pl

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmuje do 20 listopada 2015r. p. Grażyna Łapina (sala nr 35 lub  sala nr 19).

Organizujemy

XVII Konkurs
Rachunkowości

szkół
ekonomicznych
województwa
podlaskiego

 

- regulamin konkursu

- lista zgłoszonych

- o konkursie

 VII Konkurs Historyczny

Mikołaj Kopernik
i
jego czasy

- regulamin konkursu

- wzór zgłoszenia

- wzór protokołu  z eliminacji