„Nauczycielem wszystkiego jest praktyk
– staże zagraniczne uczniów ZSHE
i job shadowing nauczycieli”
w Hiszpanii, Portugalii i Grecji
- program realizowany w latach 2019-2020
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

Pasje i talenty

WYRÓŻNIENIA 10 uczniów i uczennic ZSHE

„Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza” – to konkurs na pracę grupową lub indywidualną, pokazującą współistnienie w naszym regionie ludzi różnych kultur, religii i narodowości w nawiązaniu do historii lub w kontekście teraźniejszym.

Wystawione przez uczniów naszej szkoły prace miały formę prezentacji multimedialnych pokazujących piękno i różnorodność Podlasia za pomocą fotografii i opisów.

Kreatywność i talent młodzieży doceniono - prace zostały wyróżnione. Gratulujemy!

Opiekun młodzieży: Pani Iwona Saniukowicz

Organizatorzy: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Tyszkiewicz

 

Gala finałowa projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

2 i 3 czerwca 2016 r. grupa uczniów ZSHE uczestniczyła w krakowskiej gali finałowej projektu Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.
Młodzież zaprezentowała sylwetkę naszego lokalnego patrioty Pana Adama Byglewskiego, przedstawiła swój projekt społeczny i film o Białymstoku.
Starania młodych finalistów zostały docenione –ich obywatelski projekt uznano za niezwykle wartościowy i dojrzały. Gratulujemy!
Opiekunem młodzieży była Pani Iwona Saniukowicz.
P.S. Kraków – wciąż zachwyca!

Wyróżnienie dla Natalii

Talent fotograficzny Natalii Mieleszko z kl. Ib znowu został dostrzeżony i doceniony!

Tym razem Natalia otrzymała wyróżnienie w miejskim konkursie plastyczno-fotograficznym „Nasz czysty Białystok”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Białystok, zielony raj – koniecznie o niego dbaj”. Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych zdjęć.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu: Rakning

Liderzy i Liderki Tolerancji ZSHE

„Liderzy i Liderki Tolerancji” - takie certyfikaty otrzymali uczestnicy gali finałowej w Warszawie w Centrum POLIN 22.04.2016 r. Ich działania, w ramach kampanii społecznych na rzecz tolerancji, docenili organizatorzy Projektu Szkoła Tolerancji z Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Naszą szkołę reprezentowali: Edyta Mróz, Aleksandra Dobrzyń i Adam Krasowski, opiekunem była Pani Iwona Saniukowicz.

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS

Konkurs Filmów Amatorskich KLAPS to ogólnopolski konkurs filmowy z wieloletnią tradycją, skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat, organizowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. Filmy nadsyłać można w 4 kategoriach.

Filmy ocenia profesjonalne jury, które spośród nadesłanych prac wyłania 30 najlepszych, których autorzy zostają finalistami naszego konkursu. Spędzą oni w Bydgoszczy dwa dni od 9 do 10 czerwca - będą mogli m.in: poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności podczas warsztatów filmowych, zwiedzić nasze miasto podążając śladami kręconych w Bydgoszczy filmów oraz spędzić wieczór w dobrym towarzystwie oglądając nagrodzone w poprzednich edycjach filmy w zaprzyjaźnionej kawiarni. Laureaci i finaliści konkursu zostaną nagrodzeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się dnia 10.06.2016 r. Nagrody zostaną przyznane w 4 głównych kategoriach, wręczona będzie również nagroda Grand Prix, której laureata wybiera publiczność.Zgłoszenia przyjmujemy do 15.05.2016 r. poprzez naszą stronę internetową!

REGULAMIN KONKURSU

Więcej informacji na http://klaps.bydgoszcz.eu oraz https://www.facebook.com/kfaKLAPS

Serdecznie zapraszamy! :)

Stop dopalaczom

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku zaprasza młodzież do uczestnictwa w konkursie na plakat pt. „Stop dopalaczom” organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny w Warszawie. Celem konkursu jest stworzenie plakatu w oryginalnej formie graficznej, zwanego dalej pracą konkursową, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej na temat profilaktyki ukierunkowanej na przeciwdziałanie używania środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych. Do udziału w konkursie mogą przystąpić uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju. Uczniowie wyżej wymienionych szkół mogą zgłosić autorską pracę do dnia 20.05.2016r., placówce w której aktualnie pobierają naukę. Następnie szkoła przesyła w terminie do 27.05.2016r., prace konkursowe, zgodne z załączonym regulaminem i wypełnioną kartą zgłoszeniową do:

Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
w Białymstoku
Sekcja Promocji Zdrowia
ul. Warszawska 57A
15-062 Białystok

PSSE w Białymstoku przesyła otrzymane ze szkół prace konkursowe do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku, a WSSE przesyła do Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Posiedzenie komisji konkursowej w GIS odbędzie się do 15.06.2016r. Nagrody w postaci sprzętu elektronicznego i sportowego zostaną przyznane laureatom do 24.06.2016r.

Regulamin konkursu do pobrania [docx]

Maciek Wspaniały

Serca nie miej ze skały, bądź jak ośmiu wspaniałych

11.04.2016 r.  odbyła się gala podsumowująca XXI białostocką edycję ogólnopolskiego XXII Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych.

Spośród 84 zgłoszonych kandydatów wyłoniono ośmiu najbardziej zaangażowanych białostockich wolontariuszy. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły – MACIEJ ODACHOWSKI z kl. IIId!

Cieszymy się razem z Maćkiem i gratulujemy tak ważnego wyróżnienia!

Po śladach przeszłości ku nowym dniom

{edocs}dokumenty/konkursy/posladachprzeszlosci.pdf,800,1,link{/edocs}

{edocs}dokumenty/konkursy/posladachprzeszlosci.pdf,800,650,link{/edocs}

Nasz czysty Białystok

{edocs}dokumenty/konkursy/czystybialystok.doc,800,1,link{/edocs}

{edocs}dokumenty/konkursy/czystybialystok.doc,800,650,link{/edocs}