EKONOMIK ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2021
        w rankingu PERSPEKTYW
„Praktyki nauczycielem życia
– staże zagraniczne uczniów
i Job shadowing kadry ZSHE”
Projekt realizowany w latach 2021-2022
europejska
karta
mobilności

Menu Główne

"Nauczycielem wszystkiego jest praktyk - staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli" w Hiszpanii, Portugalii i Grecji

Wyniki rekrutacji uczniów na staże zagraniczne - maj 2020

29 listopada 2019 roku ogłoszono wyniki rekrutacji do udziału w II mobilności uczniów, w projekcie  „Nauczycielem wszystkiego jest praktyk – staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli ” Projekt 2018-1-PL01-KA116-048639 Program Erasmus+.

Kolejna grupa 34 uczniów przedstawiciele  klas II  technik ekonomista i technik hotelarz,  weźmie udział w stażu zagranicznym w Portugalii, tym razem w mieście Povoa de Varzim, w terminie  04.05 - 29.05.2020. 

Rekrutacja trwała od 12 do 27 listopada 2019  roku i składała się z trzech etapów: analizy formalnej aplikacji uczestnika, testu językowego i rozmowy kwalifikacyjnej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym uczestnikom.

Komisja Rekrutacyjna

 

Pocztówki z Walencji - podsumowaniem praktyk zagranicznych

To już ponad miesiąc jak nasza młodzież wróciła z Hiszpanii po odbyciu staży zawodowych w ramach projektu „Nauczycielem wszystkiego jest praktyk - staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli". Dopiero niedawno dotarły do nas pocztówki od uczniów, uczestników praktyk zagranicznych. Przeczytajmy co piszą, a zrozumiemy czy warto było skorzystać z szansy danej przez szkołę i program ERASMUS+.

Serdecznie pozdrawiamy z Walencji!                                                    

Podsumowując  nasze praktyki w firmie   Valencia Language Club  stwierdzamy, że zdobyliśmy cenne doświadczenie, które na pewno ułatwi  nam podjęcie satysfakcjonującej nas  pracy w przyszłości. Była to również  wspaniała przygoda, którą zapamiętamy na całe życie. Dzięki niej poznaliśmy  inny kraj, jego kulturę i obyczaje. Walencja to wspaniałe i piękne miasto w Hiszpanii, a  jej mieszkańcy to mili, sympatyczni i bardzo gościnni ludzie.

Dziękujemy! Ekonomiści, uczestnicy projektu: "Nauczycielem wszystkiego jest praktyk - staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli"                                     

 

Pozdrowienia z praktyk w Walencji!

My uczestnicy projektu: "Nauczycielem wszystkiego jest praktyk - staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli"    zdobyliśmy duże doświadczenie i umiejętność komunikowania się w języku obcym. Praca w wielokulturowym zespole pomogła nam poznać różne obyczaje, nawyki  i formy pracy             w hiszpańskich hotelach.

Mamy poczucie, że wykorzystaliśmy dany nam czas najlepiej jak mogliśmy. Zdjęcia, które zrobiliśmy będą nam przypominać o wspaniałych widokach i przeżyciach związanych z tym wyjazdem.                   

Wdzięczna grupa Hotelarzy                                

                                                                   

Gorące pozdrowienia z super praktyk w cudownej Walencji!!!

            Staże zagraniczne w Walencji oceniamy pozytywnie. Nauczyliśmy się wielu przydatnych rzeczy,  a przede wszystkim przełamaliśmy barierę językową i poprawiliśmy swoje umiejętności komunikacyjne. Dobra organizacja pracy i czasu wolnego pozwoliły nam poznać kulturę i spróbować smaków Hiszpanii. Walencja to przepiękne miasto z mnóstwem atrakcji – polecamy!              

Cenne doświadczenie zawodowe  dzięki projektowi: „Nauczycielem wszystkiego jest praktyk - staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli" zaowocuje na pewno w naszej przyszłości.

 Jeszcze raz pozdrawiamy i dziękujemy! Grupa Handlowców.

Rekrutacja do projektu 2020

Wyjazd uczniów do Portugalii

Povoa de Varzim czeka na uczniów ZSHE!

Ekonomiści, Hotelarze - uczniowie klas II-ich!

Po raz pierwszy w historii szkoły mamy ofertę staży zagranicznych dla uczniów klas II.

W tym roku szkolnym kandydatami do uczestniczenia w stażach odbywających się w ramach Projektu "Nauczycielem wszystkiego jest praktyk - staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli", będzie 34 uczniów kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa (16 uczniów)  i technik ekonomista (18 uczniów)  Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Białymstoku. 

 Praktyki zagraniczne uczniów odbywać się będą w Povoa de Varzim – Portugalia, w terminie  04.05 - 29.05.2020. 

 Uczestnicy stażu zostaną wyłonieni w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Od marzeń czas przejść do działania! Wykorzystajcie niepowtarzalną szansę jaką daje wam Program ERASMUS+  i nasza Szkoła.

 Od 12 do 19 listopada 2019 roku trwa rekrutacja do projektu, w którym możecie:

-  zdobyć cenne doświadczenie zawodowe w branży hotelarskiej i ekonomicznej;

-  wzmocnić oraz pogłębić  własne kompetencje międzykulturowe i językowe , które sprawią iż łatwiej odnajdziecie  się na dynamicznie  zmieniającym rynku pracy,

-  zadbać o rozwój osobisty.

Zapoznajcie się z regulaminem rekrutacji do projektupobierz i złóżcie komplet dokumentów:
1. Wypełniony formularz aplikacyjny - pobierz 
2. Podpisany regulamin uczestnictwa w projekcie -pobierz 

W razie pytań napiszcie do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OSTATNIE DNI W WALENCJI

Zaangażowani, chętni do pracy, komunikatywni… - te słowa najczęściej słyszały monitorujące praktyki hotelarzy i handlowców nauczycielki: pani Aneta Kucharczyk i pani Marta Wolniakowska.

W ostatnim tygodniu uczniowie wzięli udział w spotkaniu ewaluacyjnym. Był to czas podsumowań i wypełniania dokumentacji w języku angielskim. Czas uwieńczony certyfikatem uczestnictwa w programie Erasmus +.

W ramach podróży kulinarnych uczniowie wraz z opiekunkami udali się do „Horchaterii Daniel”, gdzie mieli okazję posmakować bardzo popularnej we wschodniej Hiszpanii horchaty. Napój ten wytwarza się ze słodkich bulw cibory jadalnej, wody i cukru. W celu przełamania smaku często podawany jest z lodami i bułeczkami fartons.

Cztery tygodnie praktyk zawodowych w ramach projektu "Nauczycielem wszystkiego jest praktyk - staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli" minęły niezwykle szybko. Młodzież zdobyła nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe, podniosła swoje kompetencje językowe, poszerzyła horyzonty kulturowe.

Jeszcze tylko wizyta w Muzeum Sztuk Pięknych, street art w czasie wolnym spacerując po Walencji i… wracamy do szkoły!

Atrakcje w Walencji

Pobyt w Walencji to nie tylko praktyka zawodowa, ale także poznawanie atrakcji turystycznych, kultury i zwyczajów mieszkańców tego pięknego miejsca.  

Mieliśmy okazję zobaczyć występ flamenco w Cafe del Duende. Flamenco to  muzyka, śpiew, taniec, strój i zachowania artystów.  Ruch ciała i gesty wyrażają stany emocjonalne tancerzy oraz podkreślają znaczenie słów i melodii.

9 października uczestniczyliśmy w obchodach Dnia Wspólnoty Walenckiej. Jest to święto upamiętniające wyzwolenie Walencji przez króla Jakuba I, spod panowania arabskiego. Podziwialiśmy tradycyjną mascaletę, czyli pirotechniczne wydarzenie na placu przed ratuszem. Program zawierał oszałamiające efekty dźwiękowe i wizualne, jesteśmy pod wrażeniem wspaniałych fajerwerków w kolorach tęczy. Następnie obserwowaliśmy barwną paradę miejscowej ludności w strojach Maurów i chrześcijan, która przechodziła ulicami miasta. Dzień 9 października to także dzień świętego Dionizego, patrona zakochanych. Tutejszym zwyczajem jest wręczanie osobom bliskim marcepanowych figurek.

W ostatnią niedzielę korzystając z ciągle pięknej pomimo jesieni pogody, wybraliśmy się na długi spacer plażą do malowniczego portu Saplaya, zwanego małą Wenecją. Sieć kanałów, ciepłe pastelowe fasady budynków oraz liczne restauracje zachwycają odwiedzających to miejsce.

Koniec naszej wyprawy  to dłuższa wizyta w kawiarni, gdzie rozkoszowaliśmy się pysznymi hiszpańskimi lodami i chłonęliśmy lokalną atmosferę.

Kolejny tydzień praktyk zawodowych w Walencji

Trzeci tydzień naszego pobytu w Walencji w ramach projektu „Nauczycielem wszystkiego jest praktyk – staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli ”  upłynął na pracy i zdobywaniu kolejnych doświadczeń zawodowych. Szlifujemy znajomość języka angielskiego oraz próbujemy swoich sił w konwersacjach po hiszpańsku.

Grupa handlowców prezentowała klientom ofertę sprzedażową przedsiębiorstwa i wykonywała czynności związane z realizacją zamówień klienta. Przedstawiciele hotelarstwa przygotowywali jednostki mieszkalne do przyjęcia gości oraz dobierali surowce do przyrządzania potraw i organizowali salę konsumencką do obsługi gości.

Wieczorami pod czujnym okiem naszych nowych opiekunek pani Anety Kucharczyk i pani Marty Wolniakowskiej odrabiamy prace domowe, czyli uzupełniamy dzienniczki praktyk.

Po pracy delektujemy się urokami Walencji, jej gościnnością oraz różnorodnością kulturową i kulinarną.

Ekonomiści ukończyli staże zagraniczne

 To już tydzień jak ekonomiści powrócili do kraju po owocnie ukończonych stażach. Otrzymali najwyższe oceny tj. celujący.  Ostatnie dni ich krótkiego, bo tylko dwutygodniowego pobytu w mieście Walencja były bardzo intensywne. Oprócz pracy w hiszpańskich firmach, uczestniczyli w spotkaniu ewaluacyjnym  organizacji pośredniczącej, gdzie wypełniali  różnego rodzaju dokumenty posługując się językiem angielskim. Otrzymali też pierwsze certyfikaty.

 Pożegnalne spotkanie uczniów i opiekunów odbyło się w „Horchaterías Daniel” specjalnej cukierni, gdzie podawana jest horchata i często też lody. Horchata to napój popularny przede wszystkim we Wspólnocie Walenckiej. Nigdy nie pije się horchaty na ciepło, powinna być mocno schłodzona, nasza młodzież próbowała orchaty z lodami i typową „zagryzką” do horchaty, ze słodkimi paluszkami z ciasta, które wielbiciele tego napoju w nim maczają.  Horchata to taka macocha hiszpańskiej gastronomii. Albo się ją kocha albo człowieka mdli na samą myśl, że ma się jej napić. Horchata wywołuje skrajne emocje. Jakie emocje wzbudził  ten napój wśród naszej młodzieży trzeba zapytać ich samych. Na zdjęciach wyglądają jakby zachwalali smak i walory horchaty.

 Grupa szesnastu ekonomistów pod opieką panów Jakuba Ostaszewskiego i Henryka Zdrodowskiego szczęśliwi, bogatsi o kolejne doświadczenia praktyczne i pełni pozytywnych wspomnień wrócili do  kraju i szkoły.

Monitoring uczniów

Nauczycielem wszystkiego jest praktyk – staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli ”

Monitoring to  systematyczne i obiektywne  sprawdzanie adekwatności, skuteczności i jakości wykonywanych zadań w miejscu praktyk.

Ze  względu  na wyżej wymienione działania i  komfort pracy ucznia, opiekunowie sukcesywnie odwiedzają miejsca praktyk w Walencji. Sprawdzają warunki pracy,  realizację programu praktyki,  zasięgają opinii u pracodawców  na temat pracy ich podopiecznych.

Z rozmów wynika, iż nasi uczniowie odpowiedzialnie i rzetelnie podchodzą do powierzonych im zadań. Bardzo wysoko oceniona została komunikacja w języku angielskim, a nawet w hiszpańskim. Zwrócono uwagę na duże  zaangażowanie naszych uczniów w pracę i umiejętność współpracy w środowisku międzykulturowym.

Spacerkiem po Walencji

Nasz pierwszy wolny dzień od pracy to sobota. W końcu udało się nam wyspać i  wyruszyliśmy na dalsze zwiedzanie malowniczej Walencji.  Jednym z punktów naszej wycieczki był rynek Mercado Central de Valencia, jeden z najstarszych rynków w Europie.  Wizyta tam to prawdziwa uczta dla zmysłów i eksplozja kolorów. Wiele egzotycznych owoców czy gatunków ryb zobaczyliśmy pierwszy raz w życiu, niektórych z nich nawet spróbowaliśmy . Po zwiedzaniu pojechaliśmy na plażowanie i relaks z  szumem morza  w tle.

Z kolei w  niedzielę  wybraliśmy  się na długi spacer korytem rzeki „ Ogrodów  Turii ”, którego celem była wizyta w L'Oceanogràfic, czyli Oceanarium .  Na całej długości parku spotykamy najróżniejsze gatunki roślinności, od pięknych kwiatów i krzewów po pnące się wysoko drzewa: sosny, oleandry i palmy. Bardzo dobrze w zieleń Ogrodów Turii wkomponowane są tereny sportowe i place zabaw. Wizyta w Oceanarium miała charakter poznawczy, gdzie zobaczyliśmy cały świat podwodny.   Było to dla nas relaksujące zwieńczenie pracowitego tygodnia praktyk.  Główną atrakcją był pokaz delfinów, który oglądaliśmy z zachwytem.
Po wizycie w oceanarium udaliśmy się do kina  Hemisferic na film pt. Planet Power 3D.  Drugą połowę dnia przeznaczyliśmy na odpoczynek przed następnym tygodniem praktyk.

 „Nauczycielem wszystkiego jest praktyk – staże zagraniczne uczniów ZSHE 
i job shadowing nauczycieli ”

Tydzień praktyk w Walencji za nami

Nauczycielem wszystkiego jest praktyk – staże zagraniczne uczniów ZSHE i job shadowing nauczycieli

Ekonomiści 

 

Szesnastu uczniów z klas ekonomicznych odbywa praktykę zawodową w Valencia Language Club. Jest to bardzo popularna szkoła językowa wśród mieszkańców tego miasta.

Mamy okazję zobaczyć jak funkcjonuje przedsiębiorstwo, ale również poszerzyć swoje umiejętności w zakresie języka  angielskiego i hiszpańskiego.  Zostaliśmy przydzieleni do różnych oddziałów wspomnianej placówki m. in.  w Moncada, Patraix, Paterna, Burjassot.  Uczniowie zgłębiają praktyczną wiedzę z  zakresu rachunkowości, księgowości
jak i administracji firmy.

Handlowcy

   

Ośmioosobowa grupa handlowców zakończyła pierwszy tydzień praktyk w Walencji. Pracujemy w firmach: Alcampo, Toys R Us, Editorial Tirant Lo Blanch. Do naszych zadań należą: przygotowywanie wywieszek cenowych, przyjmowanie dostaw, przygotowywanie stanowiska pracy, układanie towarów na sali sprzedażowej, wykonywanie czynności związanych z zabezpieczeniem ich przed kradzieżą oraz sporządzanie dokumentacji handlowej.

 Hotelarze

         Dwunastu przedstawicieli technika hotelarstwa odbywa praktyki w Hotelu Olympia****, Hotelu NH Las Artes **** oraz Café Barón. Za nami zapoznanie się z programem praktyk, miejscami pracy, pracownikami i strukturą organizacyjną przedsiębiorstwa. Mamy okazję zdobywać nowe umiejętności i doświadczenie. W czasie wolnym zwiedzamy piękną Walencję, spędzamy czas na urokliwej plaży i poznajemy kulturę Hiszpanii.

Pozdrawiamy i wysyłamy dużo ciepła ze słonecznej Walencji oraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.